Animovaná tvorba

Filmová laboratoř pro malé i velké! Zajímá vás, jak vzniká animovaný film? Jak lze rozhýbat kresba, fotka, či obyčejná dětská hračka? Přijďte s námi experimentovat do našeho animačního studia, kde nic není nemožné. Rozhýbeme nehybné, dáme tvar beztvarému, proměníme člověka ve zvíře a hudebníky z kapel naučíme cirkusácké kousky. Nepotřebujete nic, vše je povoleno a každý je animátor! Bonusem je večerní projekce pásma vámi vytvořených animací.

Historické foto

Vyzkoušejte, jak funguje nejjednodušší fotografický přístroj! Na tomto workshopu, představujícím princip dírkové komory, se dokonce uvnitř jednoho na chvíli ocitnete. Najdete si svůj nejlepší záběr a pokusíte se ho zachytit, dozvíte se leccos o základech zpracování fotografií tradičnímpostupem a odměnou vám bude vlastnoručně vyrobený obrázek vonící chemií a nadšením.

Šperk

Šperkařka Marta vás zve do svého teepee, kde vám představí svět současného šperku. Svoje řemeslo vykonává už velmi dlouho, a tak občas od tradičních zlatnických technik ráda zabrousí i do volnějších a hravějších variant, jako je například práce s papírem nebo recyklace různých materiálů.

Jóga

Krásou jógy je její universálnost. Cvičit může každý a není třeba se stydět. Cvičení upevňuje zdraví, přináší vnitřní harmonii a rozjasní váš den. Každé ráno se můžete dostavit na lekce jógy, ale i na pohybový workshop.

Slackline

Moderní provazochodectví, kde jde o balancování, chození či skákání na popruhu upevněném mezi dvěma body. Přijďte vyzkoušet, zda udržíte rovnováhu na laně, v příjemném stínu mezi stromy.

Dětská školka

Chcete si chvilku odpočinout od svých ratolestí? Máte možnost! Rádi se o vaše děti dočasně postaráme. Školka je vybavena několika teepee a nabízí možnost kreativního i sportovního vyžití. Otevírací doba školky je ve čtvrtek od 16 do 20 hodin, v pátek a v sobotu od 10 do 20 hodin a v neděli od 10 do 16 hodin.

Stone Balance

Workshop vhodný pro návštěvníky od 1 do 100 let. Přijďte se na vlastní kůži přesvědčit, že moderní balancování není jen stavění primitivních věžiček, ale skvělá relaxační metoda s uměleckým přesahem. Špičky oboru dokonce hovoří o stavech podobných meditaci. Oba lektoři workshopu – Jan Macek a Ruda „Waypa“ Novák jsou zároveň autory prvního hřiště na světě určeného k vyvažování kamenů. 

Linoryt

Výtvarně-řemeslná dílna této klasické a stále půvabné tiskařské techniky pro mladé, staré, zkušené i nezkušené výtvarníky - přijďte si ji vyzkoušet pod vedením talentů ze Základní umělecké školy Trutnov!

Projekce KreAnimo filmů

Projekce originálních filmů, které vytvořily děti během trutnovského tábora KreAnimo Camp. Staňte se svědky jedinečné dětské fantazie vtělené do světa filmu - uvidíte snímky, ke kterým děti napsaly scénáře, vytvořily kulisy a kostýmy nebo v nich odehrály hlavní role a při jejichž tvorbě se učily zacházet s filmovou technikou.

Makramé

Technika makramé pochází z oblasti arabských zemí, z nichž se šířila do Evropy. Původně se vázaly třásně z osnovních nití odstávajících na hotových kobercích, ve středověku se drháním zhotovovaly z jemných lněných nebo i hedvábných nití krajky. Dnes se macramé tvoří převážně z bavlněné příze.

Výtvarná dílna Bosorka

Skleněné mozaiky: Výroba mozaikových zrcadel, mandal a dalších mozaikových objektů.

Keramické hrnky a misky. Namalujte si vlastní hrnek či misku, kterou vám do druhého dne vypálíme. 

Peněženky. I když je festival cashless, peněženka se vždycky hodí!

Indiánské bubínky: Výroba doprovodného hudebního nástroje ke každému koncertu.

Sítotisk

Potiskněte si oblečení – ať už vlastní, nebo vybrané z naší nabídky na místě. Na výběr je hned několik motivů, včetně toho festivalového.

Asambláž

Asambláž, koláž a kombinovaná technika, všechny tyto způsoby výtvarného vyjadřování rozšiřují možnosti klasické malby. Jde třeba o včleněním objektu do obrazu, pokrývání plochy malby vrstvením dalšího materiálu, nebo zapojování autonomních kreseb nesouvisejících s tématem. Nechte se unášet estetikou založenou na kombinaci a rozmanitosti. Překročte hranice mezi jednotlivými druhy malířství a objektového umění a spojte je v nový celek!

Tatoo circus

Slowlorris a Sobol.ink. Dvojice nadšených tatérů pocházejících z Trutnova, ale cestujících a tetujících, kde se zrovna dá. Oba se této činnosti věnují již několik let, mají svůj nezaměnitelný rukopis a řadu spokojených zákazníků.

Street art

Vyzkoušet si pod vedením lektora letos můžete i street artové techniky, práci se sprejem či šablonami - to vše bez obav z policie či umělecké kritiky.

Výroba přírodní kosmetiky

Jak si vyrobit zdravou a voňavou přírodní kosmetiku z toho, co najdete doma, v lese nebo na zahradě? A je libo pleťový krém, šampon nebo třeba zubní pastu? S radami naší lektorky Alice se zkrášlíte a ušetříte přitom přírodu i svou peněženku!

a další...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.